Szkolenie TFS

Przygotowanie motoryczne w MTB

O szkoleniu

Po 2 latach przerwy powracamy do szkoleń stacjonarnych! Od zawsze naszym celem była edukacja sportowców i pasjonatów MTB, dlatego cieszymy się, że ponownie będziemy mogli się z Wami spotkać na żywo w Bielsku. Szkolenie przeznaczone jest dla sportowców i osób zainteresowanych przygotowaniem motorycznym w MTB.

Podczas szkolenia zdobędziesz podstawową wiedzę jak zaplanować trening fizyczny biorąc pod uwagę specyfikę MTB. Dzięki temu Twoja ciężka praca przełoży się na wyniki i lepszy komfort jazdy. Zaplanowaliśy również część praktyczną, w której zapoznasz się z techniką kluczowych ćwiczeń i sprawdzisz nasze metody treningowe na własnej skórze. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu oraz prezent od Artura.

Termin: 29.01.2023, Bielsko Biała

Ilość miejsc: 15

Program szkolenia

Część teoretyczna

1. Wprowadzenie do treningu motorycznego

2. Charakterystyka wymagań Enduro MTB, DH

a) Ocena ruchu

b) Wymagania siłowe

c) Wymagania wytrzymałościowe

3. Testy sprawnościowe specyficzne dla MTB

4. Trening siłowy w MTB

a) rodzaje siły

b) ćwiczenia

c) metody treningowe

d) model treningu siłowego TFS

5. Trening wydolnościowy w MTB

a) systemy energetyczne

b) formaty treningowe

c) metody treningowe

d) model treningu wydolnościowego TFS

Część praktyczna

1. Rozgrzewka

2. Technika podstawowych ćwiczeń siłowych

– Lower Body

– Upper Body

– Stability

– Ćwiczenia specyficzne dla MTB

3. Q&A

Dlaczego szkolenie?

Kolarstwo górskie, a w tym Enduro, to najprężniej rozwijająca się dyscyplina sportowa w Polsce w ostatnim roku. Coraz więcej osób próbuje swoich sił na górskich szlakach, a także w zawodach rowerowych. Tak jak w każdym sporcie, odpowiednie przygotowanie fizyczne jest kluczowe, aby zachować długie zdrowie, zmniejszyć ryzyko kontuzji i czerpać jak najwięcej przyjemności z jazdy. Nawet najczęstsze problemy takie jak ból mięśni, „piekące uda”, słaby chwyt oraz zadyszka mogą być zmniejszone lub całkowicie wyeliminowane poprzez odpowiedni trening.

Na szkoleniu pokażemy Ci jak powinien wyglądać trening kolarza MTB, jak robić to bezpiecznie i co sprawdza się najlepiej. Wyjaśnimy podstawy treningu motorycznego, obalimy najczęściej spotykane mity, zaprezentujemy najskuteczniejsze metody treningowe i odpowiemy na pytania DLACZEGO i JAK.

Prowadzący szkolenie

Artur Hryszko

Szkolenie poprowadzi Artur Hryszko, założyciel projektu Train For Skills. Trener przygotowania motorycznego akredytowany przez NCSC oraz ASCA L1. Artur posiada wieloletnie doświadczenie w DH i Enduro oraz jest dwukrotnym Miestrzem Polski w Downhillu. Od 6 lat prowadzi zawodników oraz entuzjastów dwóch kółek, którzy chcą dbać o swoje zdrowie, jeździć szybciej i osiągać lepsze wyniki. Podczas szkolenia Artur podzieli się swoim doświadczeniem w pracy ze sportowcami i pomoże Wam jeszcze lepiej zrozumieć czym jest przygotowanie motoryczne w MTB.

ZAPISZ SIĘ

Szkolenie – Przygotowanie motoryczne w MTB

500,00 

Pozostało miejsc: 3 (na 15)

Tak było ostatnio