Szkolenie TFS

Przygotowanie motoryczne w MTB

O szkoleniu

Od zawsze naszym celem była edukacja sportowców i pasjonatów MTB, dlatego za każdym razem cieszymy się, gdy możemy spotkać się na żywo. Szkolenie przeznaczone jest dla sportowców i osób zainteresowanych przygotowaniem motorycznym w MTB.

Podczas szkolenia zdobędziesz podstawową wiedzę jak zaplanować trening fizyczny biorąc pod uwagę specyfikę MTB. Omówimy zasady, które pomogą Ci zrozumieć czym różni się wysiłek w MTB od innych sportów. Dzięki temu Twoja ciężka praca przełoży się na wyniki i lepszy komfort jazdy. Zaplanowaliśy również część praktyczną, w której zapoznasz się z techniką kluczowych ćwiczeń i sprawdzisz nasze metody treningowe na własnej skórze. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.

Wkrótce więcej info

Ilość miejsc: 15

Program szkolenia

Część teoretyczna

1. Wprowadzenie do treningu motorycznego

2. Aspekty fizjologiczne wysiłku fizycznego w MTB

3. Powody zmęczenia podczas jazdy

4. Charakterystyka wymagań MTB

a) Ocena ruchu

b) Wymagania siłowe

c) Wymagania wytrzymałościowe

5. Testy sprawnościowe

6. Trening siłowy w MTB

a) rodzaje siły

b) ćwiczenia

c) metody treningowe

d) model treningu siłowego TFS

7. Trening wydolnościowy w MTB

a) systemy energetyczne

b) formaty treningowe

c) metody treningowe

d) model treningu wydolnościowego TFS

Część praktyczna

1. Rozgrzewka

2. Wybrany test wydolnościowy

3. Specyficzne metody treningowe i kluczowe ćwiczenia

– Metoda kontrastowa

– Metoda izometryczna

– Metoda oscylacyjna

– „Quasi-isometric”

3. Q&A

Dlaczego szkolenie?

Kolarstwo górskie, a w tym Enduro, to najprężniej rozwijająca się dyscyplina sportowa w Polsce w ostatnich latach. Coraz więcej osób próbuje swoich sił na górskich szlakach, a także w zawodach rowerowych. Tak jak w każdym sporcie, odpowiednie przygotowanie fizyczne jest kluczowe, aby zachować długie zdrowie, zmniejszyć ryzyko kontuzji i czerpać jak najwięcej przyjemności z jazdy. Nawet najczęstsze problemy takie jak ból mięśni, „piekące uda”, słaby chwyt oraz zadyszka mogą być zmniejszone lub całkowicie wyeliminowane poprzez odpowiedni trening.

Na szkoleniu pokażemy Ci jak powinien wyglądać trening kolarza MTB, jak robić to bezpiecznie i co sprawdza się najlepiej. Wyjaśnimy podstawy treningu motorycznego, obalimy najczęściej spotykane mity, zaprezentujemy najskuteczniejsze metody treningowe i odpowiemy na pytania DLACZEGO i JAK.

Prowadzący szkolenie

Artur Hryszko

Szkolenie poprowadzi Artur Hryszko, założyciel projektu Train For Skills. Trener przygotowania motorycznego akredytowany przez NCSC oraz ASCA L1. Artur posiada wieloletnie doświadczenie w DH i Enduro oraz jest dwukrotnym Miestrzem Polski w Downhillu. Od 6 lat prowadzi zawodników oraz entuzjastów dwóch kółek, którzy chcą dbać o swoje zdrowie, jeździć szybciej i osiągać lepsze wyniki. Podczas szkolenia Artur podzieli się swoim doświadczeniem w pracy ze sportowcami i pomoże Wam jeszcze lepiej zrozumieć czym jest przygotowanie motoryczne w MTB.

ZAPISZ SIĘ

Szkolenie – Przygotowanie motoryczne w MTB

Zapisy na szkolenie wstrzymane. Jeśli jesteś zainteresowny/a udziałem napisz do nas.

Tak było na poprzednich edycjach